24.9.2015

פרטצ'יה בסגנון ארדניה

"לפני כחודש הודעתי שגל הירש הוא המיועד לתפקיד המפכ׳׳ל. גל הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר. הוא ביטחוניסט עם קבלות לאורך שנים רבות.מאז ההודעה, עובר גל לצערי מסע של השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מרגיש את זה ומביע תמיכה רבה בגל ובמועמדותו. הליך הבדיקה המתקיים בעניינו של גל נמשך כבר זמן רב. חוות הדעת עוד לא הוגשה לוועדת טירקל והשלמת ההליך לא נראית באופק.
אני מבקש להבהיר לציבור שהפרטים המוגדרים בתקשורת כ׳׳עננה׳׳ הקשורים לפעילותו העסקית של גל לפני שנים, הוצגו לי על ידי אנשי משרד המשפטים: גל הירש אינו חשוד בדבר ואיש לא התלונן כנגדו. הוא אדם נקי ולא דבק בו רבב!
לצערי, במדינת ישראל בדיקת מועמדים איננה מוגבלת בזמן ובימים האחרונים הובהר לי שהתהליך עוד יימשך זמן לא ידוע של שבועות לכל הפחות.
בנסיבות אלה ומתוך אחריות למשטרת ישראל, הודעתי לגל בצער רב שיהיה עליי לבחור במועמד אחר אף שראיתי בו כמועמד המתאים ביותר.
אני מצטער צער רב על הנזק שנגרם לגל ולמשפחתו. אני מצדיע לגל על נכונותו של אדם חזק ואמיץ לעזוב את החיים הנוחים בחוץ ולהסכים להתייצב למשימה.
אני מאמין שעלינו לבדוק את עצמנו היטב כיצד קורה שאדם ערכי וראוי אינו מתמנה לתפקיד אליו ייעדה אותו ממשלת ישראל."
ואני שואל: איך קרה שפוליטיקאי ואיש ציבור עתיר נסיון כמו גלעד ארדן לא ידע שכך ייראה התהליך הזה, למרות שכל אזרח פשוט היה יכול לדעת זאת?

איך קורה שעשרות שנים, ובצמוד למחדל 'ההפתעה' של יום הכיפורים 1973, מודיע שר בישראל שאיננו יכול לקדם מינוי, מאחר ולא עשה הכנה נאותה קודם לכן. האומנם הוא לא חשב שמהלך דרמטי שכזה, שיש בו הבעת אי-אמון בצמרת המשטרה כולה (בגלל המינוי של מועמד מבחוץ), צריך להיות מלווה בעבודת-הכנה מקדימה שתוודא שהמועמד הזה יעבור 'חלק' את מערכת הבדיקות? איפה הוא היה כשקרה מה שקרה עם יואב גלנט
לא רק לגל הירש עצמו מגיעה ההתנצלות הזו. על חוסר-המקצועיות, על החובבנות,על הפרטצ'יות הזו, מגיעה התנצלות לכלל אזרחי ישראל ולשוטרי ישראל . 

ומדוע, אוי מדוע, אי אפשר לקוות שמעכשיו יילמד הלקח, וכי ייעשו בדיקות מקדימות בשקט, מאחורי הקלעים? מדוע ברור שגם עתה לא תתבצע עבודה מקצועית, יסודית , סדורה, לפני שמישהו ירוץ לתקשורת עם הודעה על המינוי הבא ? 

לקריאה נוספת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה